Основні положення документування реабілітації


1. Для гострого періоду: створено ЕМЗ по лікуванню (епізод та взаємодію), на основі якого будуть додані записи про реабілітацію:

Примітка. Якщо реабілітація відбувається в стаціонарі (наприклад, післягострий або довготривалий період), то тип епізоду зазначається як «реабілітація» і дата початку повинна збігатися з датою госпіталізації у стаціонар.
Якщо реабілітація відбувається в амбулаторних умовах, то потрібно створити епізод із типом «реабілітація», назва може бути довільною, тривалість цього епізоду повинна бути не менше 14 календарних днів:

2. Створюємо взаємодію

Додаємо медичний стан (діагноз вказуємо за МКХ):

Додаємо діагноз

Підписуємо пакет взаємодії. Важливо! Епізод має бути відкритий (статус «діючий»), а взаємодія підписана.
При виписці пацієнта із стаціонару створюється взаємодія клас – стаціонарна медична допомога, тип – виписка пацієнту. Закриття епізоду повинно збігатися з датою, в яку пацієнт виписується.
Для реабілітації в амбулаторних умовах створюється Взаємодія із класом амбулаторна медична допомога. Обов’язкове створення таких взаємодій на початку та по закінченню реабілітаційного циклу, а також при консультуванні особи, якій надається реабілітаційна допомога, іншими спеціалістами.

3. Створюємо ЕН (Електронне Направлення):

Отримуємо підтвердження:

Натискаємо «сформувати пакет та відправити в ЦК eHealth»
Підписуємо, отримуємо підтвердження:

Таке Направлення може бути підставою для проведення реабілітації в амбулаторних умовах. Його може виписати лікуючий лікар або сімейний лікар.
Якщо людина із певним захворюванням або станом потрапила в лікарню, а потім потребує подальшої стаціонарної реабілітації у гострому періоді, то її можуть перевести із одного медзакладу до іншого або із одного клінічного підрозділу лікарні до іншого. Для цього направлення не потрібне. Реєстрація ЕМЗ реабілітаційного цикла ІРП у ГОСТРОМУ ПЕРІОДІ виконується у контексті основного лікувального Епізоду, в межах якого вносяться ЕМЗ відповідних процесів — реабілітаційних обстежень, плану надання реабілітаційних процедур та фіксації щоденних виконаних реабілітаційних процедур.
На стаціонарну реабілітацію в післягострий та довготривалий період може скеровувати
тільки лікуючий лікар, у т.ч. лікар ФРМ. Сімейний лікар не має право скеровувати пацієнта на надання реабілітаційної допомоги в стаціонарних умовах.

4. Створюємо План Лікування. Для цього переходимо на сторінку взаємодії, натискаємо кнопку «створити план лікування». План лікування може бути тільки один, створення нового плану лікування за тією ж категорією скасує попередній.

Заповнюємо поля

Додаткову інформацію нижче заповнюємо за замовчуванням. Підписуємо та відправляємо в ЦК ЄХЕЛС. Якщо запит схвалено, бачимо такий надпис:

Якщо ПЛ активний, то в нього можна додавати скільки завгодно активностей і відповідно — виписувати по цим активностям ЕН та ЕР.
Для цього потрібно зробити наступне:
Створити ПЛ, отримати згоду пацієнта, зайти на нього та натиснути «детально»:

Перейти у вкладку «Призначення плану лікування»:

У призначеннях можна обрати або рецепт, або направлення. Обираємо «направлення» і заповнюємо, діагнози та стани вказуємо згідно з МКХ (приклад нижче):

Вказуємо код групи послуг та послуги:

Підписуємо та відправляємо в ЦК:

В рамках даного плану лікування буде створене направлення на дану процедуру.
У випадку надання реабілітаційної допомоги у стаціонарних умовах отримання згоди пацієнта на доступ до його даних в ЕСОЗ відбувається автоматично шляхом реєстрації лікарем запиту на згоду пацієнта, тоді як у випадку амбулаторних умов необхідне отримання згоди від пацієнта залежно від обраного методу автентифікації.
У випадку надання реабілітаційної допомоги в амбулаторних умовах без створеного Плану Лікування, послуга з реабілітації не буде оплачуватись ПМГ.
Сукупність усіх планів лікування та ЕМЗ пацієнта з реабілітації і є Індивідуальним реабілітаційним планом.

5. Далі потрібно взяти направлення в обробку. Це робимо в кабінеті лікаря, до якого було направлено пацієнта:

Натискаємо «Направлення», обираємо «обробка направлень» і у полі «номер направлення» вводимо 16 цифр номеру:

(Номер направлення можна подивитись ось тут):

Після того, як ввели номер направлення, натискаємо «Пошук», бачимо результат:

Обираємо потрібне нам направлення за описом (може бути кілька однакових за номером направлень), натискаємо його ID, натискаємо «Запит на використання ЕН»:

В поля вводимо дані закладу, в якому проводитиметься реабілітація, лікаря, який її проводить та назву програми фінансування (важливий момент, що навіть якщо при створенні ЕН не була вказана Програма державних гарантій, її можна вказати при взятті направлення в обробку, і тоді вона буде оплачуватись згідно з законодавством):

Бачимо надпис, що електронне направлення взяте в чергу:

В закладі, який виписував направлення, на сторінці направлення з’являться такі дані:

6. Наступний етап «Процедура». Щоб створити її, потрібно зайти в кабінет лікаря, відкрити картку пацієнта, натиснути розділ «процедури» та «створити нову процедуру». Ввести дані (зразок показано на фото нижче):

Примітка: дата виконання процедури має бути тільки поточна або в минулому.
Підтягується номер направлення:

Натискаємо «сформувати пакет і відправити в ЦК». Бачимо статус «процедура створена в електронній системі охороні здоров’я». Процедура має статус «завершений».

Якщо натиснути «детально», вона має такий вигляд:

Щоб перевірити залишок процедур в хвилинах, можемо зайти в картку пацієнта – епізоди та взаємодії – поточний епізод – направлення (номер поточного направлення):

Бачимо по залишку кількості послуг – віднялись ті 10 хвилин процедури, яка була внесена.
Коли всі хвилини, вказані в ЕН, будуть використані, направлення буде погашене. Також погасити направлення можливо за допомогою взаємодії або процедури.
Важливо! При наданні реабілітації в амбулаторних умовах без сформованих Процедур в рамках одного епізоду послуга не буде підлягати оплаті (має бути щонайменше 14 процедур).

7. Для створення Спостереження необхідно створити ще одну взаємодію в епізоді. В ній перейти у вкладку «Додати запис про спостереження».

Заповнюємо спостереження (зразок додано):

Підписуємо та відправляємо в ЦК
В результаті маємо підписану взаємодію із медичним записом про спостереження.
Подивитись запис про спостереження можна, якщо зайти в цю взаємодію (кнопка «детально»), вкладка «обстеження пакету взаємодій».

Дякую за увагу!